Není bouřka jako bouřka

4. září 2010 v 16:35 | janapka
         Bouřka jako přírodní úkaz? Bouřka jako označení domácí rozepře mezi partnery? Bouřka jako klobouk a nebo také ve střevech? Pod tímto pojmem je možné představit si všelicos. Nejběžnější je ale asi ta bouřka nad našimi hlavami. Pokud přijde v noci, tak nás budí ze sna a někdy jí taky zaspíme.
          Před několika lety jsem navštívila Chicago a bydlela jsem v domě, který stál asi 6 mílí od největšího letiště na světě O´hary. Denně nám nad hlavami prolétalo tolik letadel, že jsem si po čase na ten rámus zvykla. Jednoho dne ráno jsem se probudila a nevěděla jsem co se děje.
V apartmentu panovalo hrozné vedro, a když jsem chtěla otevřít pro úlevu okno, tak na mne dýchlo takové parno a vlhko, jakoby jste právě nadzvedli poklici nad hrncem a strčili do toho celou hlavu. Okamžitě jsem okno zavřela. Bylo to moje první setkání s tím, jak to vypadá po bouřce, při 40stupních Celsia /100 v Farenhaita/. Já jsem totiž zaspala velikou noční bouřku, při které ostatní obyvatelé byli vzhůru a vyděšeně běhali v očekávání toho nejhoršího.                            
          Jednou jsme zažili bouřku v Adršpachu, a na to nelze zapomenout. Promokli jsme na kost. Nikde v dohledu ani jediná možnost záchrany, a to jsme tam byli s tříletým dítětem. Tiskli jsme se k sobě, stáli jsme nad vodou na prknech, její hladina se proti nám prudce zvedala jak pršelo, a proti nám se valil ze skal písek s vodou, tudy vedla naše jediná cesta k záchraně. Nad hlavou řádily blesky a hromy jeden za druhým. Trvalo to odhadem asi 15 minut, ale pamatovat si to budu pořád. Paradox byl, že když jsme se dostali konečně ze skal ven a kluka jsem usušila v hospodě na plastových židlích, na nás to oblečení uschnulo samo, protože bylo opět vedro, tak jsme se dozvěděli, že ta bouřka byla jenom ve skalách a okolo jenom trochu sprchlo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama