Prosinec 2010

Hymna života

31. prosince 2010 v 15:58 | janapka |  Vydělávejte na internetu
Hymna života

Život je šance - využij ji
Život je krása - obdivuj ji
Život je blaženost - užívej ji
Život je sen -jenž se uskutečni                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Život je výzva - přijmi ji
Život je povinnost - naplň ji
Život je hra - hrej ji
Život je bohatství - ochraňuj ho
Život je láska - potěš se s ní
Život je záhada - pronikni ji
Život je slib - splň ho
Život je smutek - překonej ho
Život je hymna - zpívej ji
Život je boj - přijmi ho
Život je štěstí - zasluž si ho
Život je život - žij ho.                                   www.kocourkuk.cz

Háčkované košíky

28. prosince 2010 v 1:33 | janapka |  Háčkování
Sáček se čtvercovou základnou
               Jak jsem slíbila, tak uveřejňuji jednoduchý návod jak zhotovit ochranný obal na cokoliv. Je to opravdu velmi jednoduché .
               Zvolím si základnu a to třeba čtverec nebo obdélník. Ten vypracuji tak, že začnu na potřebný počet řetízkových ok, a potom už pokračuji jen dlouhými sloupky stále nad sebou, až dosáhnu potřebného tvaru. Jakmile jsem spokojena s velikostí základny, tak ji celou obháčkuji po obvodu dlouhými sloupky a pokračuji stále, až do potřebné výše, a to bez přidávání. Poslední řadu obháčkuii řadou zpětně pracovaných krátkých sloupků, ale nemusí to být.   
               Potom zbývá jen přidat nějakou ozdobu, třeba to co už mám dávno doma a na nic se to zatím nehodilo.
               Přeji všem háčkovačkám hodně radosti při tvoření!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!         

Rada nad zlato

14. prosince 2010 v 22:05 | janapka |  Dobroty do bříška
              Nyní v době předvánoční přijměte mou radu milé hospodyňky. Pokud vám po upečení zbydou formičky s nalepenými zbytky a drobečky, navíc jsou věkem a používáním pěkně matné a zašlé, tak vyzkoušejte toto: Namočte je do horké vody a přidejte do ní Jar a sodu. Nemusí být jedlá, stačí ta na změkčení vody, co je k dostání v drogerii. Formičky se přímo vyloupnou a zasvítí na vás již z vody. Potom stačí vzít štětku a pěkně je  vydrbat a opláchnout. Přeji vám hodně úspěchů!

Bomba recept na perníčky, které můžete péci třeba jen týden před Vánocemi

11. prosince 2010 v 22:27 | janapka |  Dobroty do bříška
Pokračujte dále ve čtení, nebudete litovat......

Perníčky, které jsou hned měkké

11. prosince 2010 v 22:25 | janapka |  Dobroty do bříška
Pro všechny návštěvníky mého blogu, kteří mají rádi perníčky a sami si je pečou, jak pro sebe,tak své blízké, zde uveřejňuji  báječný recept Jany Zatloukalové, která ho dala k dispozici na stránkách časopisu Blesk pro ženy. Já jsem ho vyzkoušela a mohu ho vřele doporučit i vám všem co máte rádi sladké. Janu moc zdravím a taky její kamarádku a spoluautorku receptu. Zde je tedy ten zázračný recept:


Budete potřebovat:
400g hladké mouky,140g cukru moučky,50 g másla,2 vejce,2 lžíce dobrého tekutého medu,
1 lžičku jedlé sody,1 lžičku perníkového koření, 1 žloutek na potření po upečení,bílkovou polevu na ozdobení                                

 Postup:
1.Smíchejte všechny sypké přísady v misce, přidejte ostatní ingredience a ručně z nich vypracujte měkké těsto. Můžete použít také robot. Hotové těsto je, jak říká Andrea, od které původně tento recept pochází, jako pružná plastelína. Zabalte ho do mikrotenové folie a nechte ho přes noc odležet v lednici.
2. Troubu předehřejte na 160 stupňů C a pechy na pečení vyložte pečícím papírem. V malé misce vidličkou rozmíchejte žloutek s jednou lžící vody z kohoutku. Odleželé těsto vyválejte na pomoučeném válu na půl centimetru. Vykrájejte tvary, dejte na plech a pečte 8-10 minut a hned po vytažení potřete horké kousky rozšlehanýmžloutkem, aby dostaly lesk. Nechte je vychladnout a teprve potom je zdobte polevou.