Únor 2012

Zrcadlo, ale kam s ním?

27. února 2012 v 11:30 | janapka

Na plese jsme v tombole vyhráli zrcadlo, kulaté a pěkné. Lámu si však hlavu kam ho dát. Darovat se mi zrcadlo někomu nechce, třeba mi někdo poradí kam s ním. Díky za všechny rady. Přijímám je na : www.janapka.blog.cz


Ukázka šití patchworkové deky "Scrap"

23. února 2012 v 22:25 | janapka |  Videa pletení, háčkování a patchwork
http://www.youtube.com/watch?v=L5Ixvjje310&feature=colike

Hello Kitty zdraví písničkou

19. února 2012 v 18:07 | janapka
Ukázka techniky Freeform

17. února 2012 v 16:20 | janapka

Úžasné téma II.

16. února 2012 v 17:59 | janapka

PřekvapenýToto je dodatek k mému článku "Co by se stalo, kdyby..."Smějící se

na přání čtenářů

Děti vymýšlely co by se stalo, kdyby si zlomily nohu, kdyby hořelo,kdyby ztratily klíče nebo peněženku,naopak zase kdyby našly hodně peněz a co by si za ně koupily. Děti v předškolním věku ještě neznají hodnotu peněz. Tak to byly věci nepředstavitelné pro druhé/transformátor pro příklad/,fantaztické a nebo drobnosti. Čas určený na zaměstnání dětí nám utekl jako voda a nikomu se nechtělo s povídáním skončit.
Děkuji za ohlasy k článku.

Úžasné téma

16. února 2012 v 11:29 | janapka
Jednou ve školce, v ročním plánu, jsme měli přesně toto téma. Dodnes na to vzpomínám, protože se do představ dětí zapojila fantazie a děti nádherně vymýšlely co by, kdyby... I pro mne to byl nezapomenutelný zážitek a jak vidíte, je i do dnes!

Zastav se na chvíli a čti!

6. února 2012 v 22:55 | janapka |  Co je nového na emailu
Překvapený Toto jsem dnes dostala emailem, ale že to sedí!
Zastav se na chvíli a čti!

Když jsem včera vystupoval z vlaku, přede mnou šla pomalým tempem stará žena. Pospíchal jsem a nevěděl, jak ji předběhnout. Nepříčetně mě vytáčela. Vtom jsem se zarazil a říkám si, kam vlastně pospíchám? Ozvaly se ve mně výčitky svědomí, že jsem se v duchu zlobil na ženu, která měla dost času a navíc za svoji pomalost nemohla. Celý život pracovala a možná si i hodně vytrpěla. A možná i všechno trpělivě nesla. A já jsem takový netrpělivý a malicherný. A to všechno jen proto, abych byl o 10 minut dřív doma. Ty minuty i tak promrhám na internetu nebo u televize.
Alibisticky to shodím na dobu, ve které žijeme. Všichni jsme hrozně uspěchaní. A večer zjistíme, že jsme toho zase moc nestihli. Frustrovaní zalehneme a usneme spánkem spravedlivých. Přes SMS si vyznáváme lásku, komunikujeme přes chat a do očí si nemáme co říct. Trápí nás účty, kariéra.
Ve schránkách se nám hromadí maily, protože nemáme čas odepsat. Na polici se nám hromadí knihy, neboť nemáme čas číst, nevíme, jak voní příroda, protože nemáme čas k ní přivonět! Do kdy to ale vydržíme? Čím víc toho chceme stihnout, tím méně toho stihneme.
Věnujeme velmi času věcem, které si to nezaslouží. Neumíme se zastavit a uvědomit si hodnotu věcí. Nafotíme spoustu fotografií, ale už si je ani neprohlídneme. Vypálíme je na CD a tím to končí. Počítače máme plné hudby, na kterou nemáme čas, máme množství televizních kanálů, které ani nestačíme všechny sledovat. Místo zábavy stres!
Stále kontrolujeme mobil, jestli nám někdo nevolal, přestáváme si vážit krásných věcí, kvůli kterým se vyplatí žít.
Můj děda má 87 roků. V životě nebyl v zahraničí, nemá mobil, poslouchá jednu stanici na svém starém rádiu. A přitom si myslí, jaký krásný život prožil. S úsměvem vzpomíná, těší se z pěkného dne, z vůně dřeva, ze svých vnoučat. Žil těžký život, ale váží si ho!
To my dnes neznáme. A tak máme infarkty, rakovinu, deprese. A možná by stačilo jen zpomalit! Tvrzení, že se to nedá, neobstojí. Zamysleme se, kolik času věnujeme nepodstatným věcem. Zkusme vypnout mobily a počítače a porozprávět si.
Snad jsem si uvědomil svůj rychlý život včas, abych zpomalil. Kamarád má chalupu v malé osadě obklopené horami, není tam signál, žádná televize, obchod otevřený jen v úterý a ve čtvrtek a jedna hospoda 5x5m. Asi tam zaběhnu, abych zpomalil a nezlobil se na staré lidi, kteří si váží zbytku života a zbytečně nespěchají za smrtí, tak jako mnozí z nás!

*Pěkný den…a zpomalte…žijete jen jednou…a velmi krátce! *