7. mezinárodní výstava Patchworku v hotelu Step v Praze

8. dubna 2013 v 10:15 | janapka |  Patchwork

7. mezinárodní výstava Patchworku v hotelu Step v Praze

V galerii jsou nové fotografie některých soutěžních quiltů ze soutěžě, která probíhala o tomto víkendu v Praze.Osobně jsem tuto výstavu navštívila ,ostatně jako každý rok. Byla krásná a inpirativní, hlavně však prodejní. Mám dojem jakoby v Česku nás šikovných a trpělivých patchworkářek ubývalo. Každý rok se zmenšuje počet vystavovaných prací. ale prodejní plochy přibývá. Nemohu se vyhnout srovnání, prvních ročníků v hotelu Pramen na Černém mostě. Tam to byla prostě pastva pro oči nás návštěvníků, jak co do množství vystavovaných prací, tak rozmanitosti technik, a působila na mne nezapomenutelným dojmem. Tento názor není jen můj. Nepatřím k organizátorům výstavy, ale do budoucích ročníků výstavy jim přeji, aby se výstavní plocha věnovala více patchworkovým pracím, ne prodejcům.
 


Komentáře

1 cats-milly cats-milly | Web | 12. května 2013 v 10:42 | Reagovat

Na této výstavě jsem nebyla, ale začíná to tak být u jakýchkoliv rukodělných technik.   Já si myslím, že je to hlavně o financích. Když se chce člověk něčemu opravdu pořádně věnovat, tak každá hobby technika chce své pomůcky a potřeby, které něco stojí. A patchwork taky není zrovna levný, když mi do oka padnou nějaké pěkné látečky, k tomu výztuha, nitě...ono se to nasbírá... Názory, jako však stačí nějaké zbytky, co máme doma, jsou scestné - ten výsledek pak po ohromné námaze nestojí za nic, takže nezbývá než investovat - je fakt, že výběr je fascinující... ;-)

2 janapka janapka | E-mail | Web | 12. května 2013 v 22:16 | Reagovat

[1]:Děkuji za návštěvu mého blogu a nemohu jinak než souhlasit. Mrkla jsem se k vám a pokud jsou to vše vaše práce, tak jste všeumělka. Mne oslovuje hlavně háčkování a pletení, patchwork také.Jsem blíženec a každé ráno se to ve mě pere do čeho se to dnes pustím. Když sáhnu po pletení, myslím na háčkování a pletení a obráceně.Jsem schopna tvořit do noci.Při vaší tvořivé rozmanitosti by jsem se po čase asi pomátla.Možná se dosud hledáte, a tak zkoušíte všechny techniky.Nejste povoláním učitelka?Já ano.Máte pěkný web.Zdravím, janapka

[1]:

[1]:

[1]: :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama