Únor 2015

Taky máte a prožíváte různá období?

24. února 2015 v 22:33 | janapka
Jako všichni lidé máme své životní etapy, které nelze přeskočit, i kdybychom si to velmi přáli. Chtěla bych se zde zmínit o etapách někdy kratších, jindy delších, které se prolínají, a jdou současně s ostatními. Nazvala bych je spíše obdobími, ne ročními, ale citovými, pro jiné možná přiléhavějším bude barevnými. Když mám radost, je to jiná barva než když mám splín či smutek, zlost. Jsou také období v kategorii tvoření, kdy se dá různé období také vyjádřit barvami. Ty barvy se projeví na tvořivosti navenek. Mohou se také ukázat v odívání a jiném druhu tvoření a činnosti.
Taky jste zažili, že se vám v jisté době líbí určitá barva více než jiná? Dáváte jí přednost před ostatními? Nazývám to obdobím podle barvy. Před mnoha lety jsem měla oblíbenopu zelenou, říkám tomu zelené období. Když jsem se vdala, měla jsem období červené. Nyní cítím jakési uklidnění a to pro mne představuje klidnou, starorůžovou barvu.
Byla bych ráda, kdybyste mi pod tímto článkem dali najevo, zda to cítíte podobně, a jaké období jste již prožili nebo právě nyní prožíváte. Zkuste k tomu období přiřadit nějakou barvu, klidně anonymně.

Pro milovníky jara a květinek

24. února 2015 v 22:11 | janapka
Vím, že jaro je ještě daleko, a proto se chci podělit s jarními pozdravy, co se nám objevily na předzahrádce.